Protipožární deka v bagu

Cena
od 1 599 Kč

Výrobce
TexFire

Kód produktu
63-00x

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Požární přikrývka Texfire v podobě bagu k uchycení např. na zeď, pro hašení menších požárů, zejména kapalin - ať už olejů, nebo paliv. V největším rozměru je vhodná i k lokalizaci požárů v motorových prostorech vozidel. Disponuje evropskou certifikací UNE EN 1869, splňuje technické požadavky normy RIPCI. Byla navržena přímo navržena a vyrobena ve španělském městě Barberà del Vallès společností Texfire z rodiny Marina Textile. Lze použít k hašení malých požárů nebo jako tepelný štít pro osobní ochranu, který kryje a brání popáleninám při evakuaci nebo úniku z požáru. Více

Požární přikrývka Texfire je opatřena označením CE a evropskou certifikací UNE EN 1869 a splňuje technické požadavky podrobně popsané v RIPCI. Byla navržena a vyrobena ve španělském městě Barberà del Vallès a představuje bezpečnostní prvek, který lze použít k hašení malých požárů, včetně k lokalizace požárů v motorových prostorech vozidel, nebo jako tepelný štít pro osobní ochranu, který zakryje a zabrání popáleninám při evakuaci nebo úniku z požáru.

Na rozdíl od běžných hasicích přikrývek ze skleněných vláken je hasicí přikrývka Texfire vyrobena z netkané textilie NT PREOX 200 s předem karbonizovanými vlákny, která působí jako protipožární bariéra díky svým přirozeným nehořlavým vlastnostem a dobrým vlastnostem při přímém kontaktu s plameny (nehoří, nerozpouští se ani neodkapává). Použitá vlákna nedráždí pokožku a díky jehlou děrované struktuře je deka měkká, lehká a pružná a snadno se s ní manipuluje.

Okraje přikrývky jsou zakončeny overlockovým švem s červenou nehořlavou nití Nomex® z meta-aramidu. Součástí jsou také dvě stahovací poutka, označená reflexními šipkami, která usnadňují její vytažení v případě nouze. Deka je plně oboustranná, lze ji tedy používat střídavě z obou stran a opakovaně. Její součástí je návod k použití, údržbě a skládání.

Všechny hasicí přikrývky vyráběné společností Texfire mají dobu revizní dobu použitelnosti 20 let od data výroby, jak vyžadují předpisy, přičmž tkanina přikrývky si zachovává své nehořlavé vlastnosti i po fadu formální životnosti.

V tomto modelu je deka složena uvnitř textilního pouzdra se spodním otvorem se suchými zipy, označenými šipkami, pro snadné vytažení v nouzových situacích. Pouzdro má navíc na zadní straně kovovou kotvu pro zavěšení na zeď. Na přední straně obsahuje vysvětlující nákresy pro správnou identifikaci a použití. K dispozici je ve 3 velikostech.

Hasicí deka byla vyvinuta jako univerzální zařízení pasivní požární ochrany, protože její pouzdro umožňuje uložení jak v kufru jakéhokoli vozidla, tak v hotelovém pokoji.

Vlastnosti

 • Splňuje technické požadavky podrobně popsané v protipožárním předpisu RIPCI.
 • Certifikovaná hasicí deka podle evropské normy UNE EN 1869.
 • Vysoký LOI 45-50 %.
 • Lehká, pružná, poddajná.
 • Vlákna Preox nedráždí pokožku. Neobsahuje azbest.
 • Zakončená červeným nehořlavým vláknem Nomex®.
 • Retroreflexní šipky pro situace se sníženou viditelností v důsledku kouře.
 • Vlastní nehořlavost, nehoří, nerozpouští se ani nekape.
 • Vnitřní vlastnosti vlákna, vlastnosti se časem nesnižují.
 • Certifikace je platná 20 let. (viz rok výroby na obalu).
 • Navrženo a vyrobeno v závodech Texfire ve Španělsku.